Ekrem Düzgünoğlu

EKREM DÜZGÜNOĞLU FAN CLUBE HOŞ GELDİN.SİTEMİZE ÜCRETSİZ KAYIT OLABİLİRSİN

Join the forum, it's quick and easy

Ekrem Düzgünoğlu

EKREM DÜZGÜNOĞLU FAN CLUBE HOŞ GELDİN.SİTEMİZE ÜCRETSİZ KAYIT OLABİLİRSİN

Ekrem Düzgünoğlu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ekrem Düzgünoğlu

Hoşgeldin Misafir Ekrem Düzgünoğlu Fanda Toplam 0 Mesajın Var

Ne Orhan Ne Ferdi Anla Bizi EKREM Abi... https://ekremduzgunoglu.yetkinforum.com Fan Club

Kendimi Hıyar Gibi Hissediyorum

BURAK
    BURAK
    Admin
    Admin

Takım : Kendimi Hıyar Gibi Hissediyorum 1447oh9
    Erkek
    Yorum : Ekrem Düzgünoğlu Fan Club
    020809

Kendimi Hıyar Gibi Hissediyorum Empty Kendimi Hıyar Gibi Hissediyorum

Mesaj tarafından BURAK

Sözüm meclisten dışarı dostlar

Bugünlerde kendimi hıyar gibi hissediyorum

Hani ince dilim doğrasalar beni

Marmara, Ege Cacık olur diyorum

Böyle cacığa rakı mı dayanır?

Rahmetli Barış Manço'nun en sevdiğim şiirlerinden biridir. Bu günlerde malumunuz yine 21 gün askerlik davası var. Parasını veren 21 gün askerlik yapıp dönüyor. Parası olmayan ölüyor. (Eşitlik olmayan ülkelerde bunun adı şehitliktir.)

Doğu'da, Batı'da nerede olursa olsun adı ya görev zayiatı ya da görev şehidi oluyor. Arkadaşlarımın bazılarının bacağı yok şimdi. Adana'daki çok sevdiğim dostlarımdan kiminin bacağı yok, kiminin kolu… Hepsi de ne uğruna uzuvlarından vazgeçtiklerini ve nasıl bir ülkede yaşadıklarını bildikleri için hayıflanmıyorlar bile. Onlar Allah rızası için uzuvlarından vazgeçtiler.

Bunların içinde çok kadim arkadaşlarım var. Sanat camiasında da askerliğini aslanlar gibi yapıp gelen arkadaşlarım var. Askerlikten kaçan veya askerliği cılk yumurta gibi 21 gün haline getirenlerdense hiç arkadaşım yok.

Hele pop starlardan ve bu ülkenin ayrıcalıklı olduğunu sanan türkücülerinden, şarkıcılarından hiç mi hiç arkadaşım yok. Acaba çok şey mi kaybettim, ne dersiniz? O asker kaçakları hakkında neler biliyorum bir bilseydiniz!

Neyse ki bunlar sadece benim bilgim dahilinde. Ve biliyorum ki gerçek Müslüman, kardeşinin ayıbını örtendir. Onu herkese açıklayan değil. Ben de, benimle mezara kadar gidecek bu bilgiler ışığında nasıl bir hançerle yaşadığımı bilmenizi istedim hepsi bu. Gördüğünüz gibi her doğru her yerde söylenmiyor.

MURAT KEKİLLİ
    Bu yazıyı burda paylaş : reddit

Yorum yok.

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 12:33 pm